Netflix açıkladı! Oyun etkileşimi 3 katına çıktı

Netflix açıkladı! Oyun etkileşimi 3 katına çıktı

ABONE OL
Ocak 25, 2024 05:10
Netflix açıkladı! Oyun etkileşimi 3 katına çıktı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Netflix son kazanç raporunda, platformundaki oyunlarla kullanıcı etkileşiminin 2023’te üç katına çıktığını açıkladı. Abonelerine 2021’de oyun sunarak oyun alanına giren yayın devi, Oyunlar hala film ve dizilere kıyasla genel işinin nispeten küçük bir bölümünü oluştursa da, oyun etkileşimindeki önemli büyümenin altını çizdi.

Oyunlar-kisminin-buyumesindeki-en-buyuk-etken-gta-serisinin-eklenmesi”>Netflix Oyunlar kısmının büyümesindeki en büyük etken, GTA serisinin eklenmesi

Netflix bu büyümenin hatırı sayılır bir kısmını Grand Theft Auto üçlemesinin oyun kütüphanesine eklenmesine borçlu. Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City ve Grand Theft Auto: San Andreas’ı içeren üçlemenin 14 Aralık’ta platforma gelmesi, yılın son haftalarında oyun etkileşimindeki artışa katkıda bulundu.

Netflix’e göre Grand Theft Auto üçlemesi, yükleme ve etkileşim açısından bugüne kadarki en başarılı lansmanı oldu. Şirket bu dönemdeki belirli indirme sayısını açıklamazken, bazı müşterilerin özellikle bu oyunları oynamak için platforma kaydolduğunu belirtti.

Bu gelişme, Apptopia ve CNBC’den alınan verilerin Netflix müşterilerinin yüzde birinden daha azının aktif olarak oyun oynadığını gösterdiği 2022 yılına göre kayda değer bir değişime işaret ediyor. Başlangıçtaki yavaş kullanıma rağmen oyun kütüphanesini genişletmeye devam ederek Hades, Dead Cells, Braid, Death’s Door ve Katana Zero gibi popüler oyunları bünyesine kattı.

 

Netflix, abonelik fiyatları için beklenmedik bir zam kararı aldı. Paketler için yüzde 15 ila 20 arasında değişen fiyat artışı uygulandı.

Platform ayrıca, bağımsız geliştirici Night School’un satın alınmasının ardından şirket içinde oluşturulan Oxenfree II: Lost Signal gibi oyunlarla oyun geliştirmeye de girişti. Ayrıca şirket, Money Heist ve The Dragon Prince gibi orijinal dizilerine dayanan oyunları da tanıttı.

Oyunların ötesinde Netflix, 2023’ün son çeyreğinde 13,1 milyon abone ekleyerek abone tabanında önemli bir artış bildirdi. Netflix şu anda dünya çapında toplam 260 milyon aboneye sahip.

Tabii daha önce bahsettiğimiz gibi Netflix’in Temel abonelik planını kaldırıyor olması bunu nasıl etkiler bilemeyiz. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Magazin X Haberler : Kategori Oyunlar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.