İptal edilen Call of Duty oyununun oynanış videosu sızdırıldı

İptal edilen Call of Duty oyununun oynanış videosu sızdırıldı

ABONE OL
Ocak 28, 2024 11:19
İptal edilen Call of Duty oyununun oynanış videosu sızdırıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Call of Duty: Future Warfare olarak adlandırılan iptal edilen Call of Duty oyununun sızdırılan oynanış görüntüleri, eski adıyla Twitter olan X’te ortaya çıktı. Sızdırılan görüntülerde, orijinal Modern Warfare üçlemesini anımsatan bir menü ve fütüristik bir ortamda geçen bir NX1 kod isimli bir oyunun bir görevini izliyoruz.

İptal edilen Call of Duty oyunu, Guitar Hero geliştiricisi tarafından geliştiriliyordu

Oynanış görüntülerinde Walker adlı bir karakterin ayda, bir saldırıdan sonra uyandığını ve saldırı altındaki bir üsse döndüğünü izliyoruz. Hava kilidinin kırılmasıyla ortam gergin bir hal alıyor ve karakterlerin uzaya çekildiği sahneler yer alıyor. Video Walker’ın kuşatılmış üssün içinden geçmesiyle sona eriyor.

Eski Call of Duty geliştiricisi Brian Bright, Twitter’da sızdırılan oyunun gerçekliğini doğruladı ve oyunun geliştirme geçmişine ilişkin bilgiler verdi. Bright’a göre Future Warfare, Infinity Ward’ın Modern Warfare 2’nin geliştirilmesi sırasında şirket içi zorluklarla karşılaşması nedeniyle Guitar Hero geliştiricisi Neversoft tarafından geliştiriliyordu.

 

Sızdırılan oyun, daha sonraki Call of Duty oyunları üzerinde ilginç bağlantılar ve potansiyel etkiler ortaya çıkarıyor. Örneğin, Future Warfare alan adı 2010 yılında Activision tarafından Secret Warfare ve Advanced Warfare ile birlikte kaydedilmiş. Son başlık daha sonra Sledgehammer Games’in 2014 Call of Duty oyunu için kullanılacaktı.

Call of Duty: Future Warfare’in sızdırılan oynanışı, 2013 yılında piyasaya sürülen Call of Duty: Ghosts için geri dönüştürülmüş olabilecek unsurlara da sahip olduğunu gösteriyor. Oyun içi kahraman, Call of Duty: Ghosts’taki ana karaktere benzer şekilde Walker adını paylaşıyor.

Ayrıca, sızdırılan görüntülerdeki kullanıcı arayüzü renkleri/fontları Ghosts’takilere bir hayli benziyor ve Ghosts’ta NX-1 Disruptor adlı bir silah var, bu da oyunun Future Warfare olarak geliştirildiği zamandan kalma bir silah olarak varsayılıyor.

Neversoft’un Call of Duty: Ghosts’un desteklenmesindeki rolü ve gözlemlenen benzerlikler göz önüne alındığında, Call of Duty: Future Warfare’in bazı yönlerinin Ghosts’un geliştirilmesini veya içeriğini etkilemiş olabileceği görülüyor.

Sony, Aralık 2023 itibariyle en çok indirilen PlayStation konsol oyunları listelerini paylaştı. İşte sıralama…

Future Warfare döneminde zorluklarla karşılaşan orijinal geliştirici Infinity Ward, daha sonra 2016’da piyasaya sürülen ve uzayda geçen bir Call of Duty oyunu olan Infinite Warfare’i de yaptı. Sızdırılan görüntüler, belki de o zamanlar yatırımcıları, dünyanın henüz bir uzayda geçen Call of Duty oyununa hazır olmadığını düşündürttü.

Siz ne düşünüyorsunuz iptal edilen Call of Duty oyunuyla ilgili? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Magazin X Haberler : Kategori Oyunlar

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.