Erol Küçükyalçın için anma konseri

Erol Küçükyalçın için anma konseri

ABONE OL
Nisan 19, 2024 21:01
Erol Küçükyalçın için anma konseri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Muazzez Ersoy, Hüsnü Şenlendirici, Pınar Eliçe’yi o keşfetmişti

Erol Küçükyalçın anma konseri düzenledi

Türk musikisinin önemli ismi Erol Küçükyalçın anma konseri düzenledi. Aralarında Hüsnü Şenlendirici, Muazzez Ersoy, Pınar Eliçe gibi bir çok ismi Türk musikisine kazandıran Erol Küçükyalçın,Neşe-i Muhabbet isimli müzikalde Emel Sayın’la birlikte yer almıştı. Küçükyalçın,TRT radyolarında bantları denetimden geçen nadir seslerdendi.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre yer 2018 yılında hayatını kaydeden Türk Musikisinin önemli isimlerinden Erol Küçükyalçın anma konseri Cem Karaca Kültür Merkezinde yapıldı. Konser öncesi bir konuşma yapan İstanbul Türk Musikisi Sevenler Derneği Başkanı Nilüfer Fenerci Yargıcı ” İstanbul Türk Musikisi Sevenler Derneği ve öğrencileri olarak hocamızın adını yaşatmak, onu sizlere anlatmak için huzurlarınıza geldik ve yaşadığımız müddetçe hocamızın adını yaşatmaya da devam edeceğiz” dedi. Konserde Erol Küçükyalçın’ın en çok sevdiği Türk Musikisi şarkıları seslendirilirken, izleyiciler tüm şarkılara eşlik ettiler.

TRT denetiminden geçen nadir seslerdendi

TRT radyolarında bantları denetimden geçen nadir sanatçılardan biri olan Erol Küçükyalçın’ın 40 yıl aralıksız olarak İstanbul Türk Musikisi Sevenler Derneğinin hem hocası hemde şefliğini üstlenmişti. Küçükyalçın, Türk Musikisinin temel taşlarından Prof.Dr Alaaddin Yavaşça’nın da ilk öğrencilerindendi.

Magazin X Haberler : Magazin

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.