Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını yaptı

Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını yaptı

ABONE OL
Kasım 6, 2023 23:02
Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını yaptı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu Grok’un tanıtımını yaptı

Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını yaptı ;Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X’in sahibi Elon Musk ve yapay zeka girişimi xAI, OpenAI’ın ChatGPT’sine rakip olacağına inandıkları ve çeşitli testlerde ChatGPT’yi geride bıraktığı belirtilen “Grok” adlı yapay zeka robotunun piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Musk, açıklamasında Grok’un geliştirilmesindeki amacın araştırma ve inovasyonu güçlendirerek insanlığa yardımcı olacak donanımlı yapay zeka araçları oluşturmak olduğunu belirtti.

Musk, ayrıca Grok’un sosyal medya platformu X’e de entegre edileceğini doğruladı. Bunun yanında uygulamanın bağımsız şekilde de faaliyet göstereceğini söyledi.

“İNSAN BENZERİ BİR ASİSTAN”

ChatGPT ile birlikte Google’ın Bard ve Microsoft’un Bing adlı yapay zeka sohbet robotları piyasaya hakim durumdayken Elon Musk, xAI tarafından geliştirilen Grok ile ilgili son derece iddialı konuştu.

Musk, Grok’u diğer yapay zeka ürünlerinden ayıran özellikleri arasında insan benzeri bir asistan olduğunu ve mizahi yaklaşımıyla daha eğlenceli bir AI robotu olduğunu dile getirdi. Musk’ın verdiği bilgiye göre Grok’un, X platformu aracılığıyla bilgilere gerçek zamanlı olarak erişim sağlayabiliyor. Musk bundan, diğer modellere göre çok büyük bir avantaj olarak bahsediyor.

Şu an Grok, seçili bir grup tarafından kullanılabiliyor. Ancak kısa bir süre sonra iddialı yapay zeka sohbet robotu, tüm premium X kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu "Grok"un tanıtımını yaptı

Elon Musk kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını yaptı

GROK’UN ÖZELLİKLERİ

Elon Musk, kendi yapay zeka olan sohbet robotu “Grok”un tanıtımını 6 Şubat 2023 tarihinde yaptı. Grok, Tesla CEO’su tarafından kurulan yapay zeka girişimi xAI tarafından geliştirildi.

Grok, Otostopçunun Galaksi Rehberi isimli romandan esinlenerek tasarlanmış bir yapay zeka. Bu nedenle neredeyse her şeyi yanıtlamayı ve çok daha zoru, hangi soruların sorulacağını bile önermeyi amaçlıyor.

Grok, gerçek zamanlı veri sağlayan bir sohbet robotu. Bu da kullanıcıların güncel olaylar hakkında bilgi edinmesine ve sorularına anında yanıt almasına olanak tanıyor.

Grok’un diğer yapay zeka sohbet robotlarından ayıran bazı özellikleri şunlardır:

  • İnsan benzeri bir asistandır.
  • Daha mizahi yaklaşımıyla daha eğlenceli bir AI robotudur.
  • Gerçek zamanlı veri sağlar.

Grok şu anda sınırlı bir kullanıcı grubuyla test ediliyor. Ancak Musk, Grok’un gelecekte herkese açık olacağını söyledi.

Grok’un tanıtımı, yapay zeka alanında önemli bir gelişme olarak görülüyor. Grok, yapay zeka sohbet robotlarının daha gerçekçi ve kullanışlı hale gelmesine yardımcı olabilir.

Grok’un tanıtımıyla ilgili bazı yorumlar şunlardır:

  • “Grok, yapay zeka sohbet robotları için çıtayı yükseltiyor. Daha gerçekçi ve kullanışlı bir deneyim sunuyor.”
  • “Grok, yapay zeka alanında önemli bir gelişme. Yapay zekanın günlük hayatımızda daha fazla yer almasına yardımcı olabilir.”
  • “Grok, henüz geliştirme aşamasında olsa da, gelecekte büyük bir potansiyele sahip.”

Magazin X Haberler : Teknoloji

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.