Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor

ABONE OL
Ocak 14, 2024 16:45
Amazon yüzlerce çalışanını işten çıkarıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer alan Amazon yüzlerce personelini işten çıkarmayı planlıyor.
Medya bölümlerinde işten çıkarmalar yapacak olan Amazon MGM Studio ve Twitch’te harekete geçti.

UZUN VADELİ YATIRIMLARA ÖNCELİK VERECEK
Amazon’dan edinilen bilgiye göre, Prime Video ve Amazon MGM Studios’un Kıdemli Başkan Yardımcısı Mike Hopkins çalışanlarına gönderdiği notta, şirketin uzun vadeli vizyonu doğrultusunda atılan adımlardan bahsetti. Ancak sektörün hızla gelişmeye devam ettiğine işaret eden Hopkins, uzun vadeli başarı için yatırımlara öncelik vermenin önemine dikkati çekti.
PRİME VİDEO VE AMAZON MGM STUDIOS DA HAREKETE GEÇTİ
Hopkins, yatırımları artırırken, belirli alanlardaki yatırımları azaltma veya durdurma fırsatlarını da belirlediklerini ifade ederek, bu kararların sonucunda Prime Video ve Amazon

MGM Studios organizasyonundaki yüzlerce çalışanın işine son verileceğini kaydetti.

İŞTEN ÇIKARILANLARA DESTEK VERİLECEK
Bunun verilmesi zor bir karar olduğunun altını çizen Hopkins, bugün işten çıkarmalardan etkilenenlere ulaşmaya başlayacaklarını bildirdi. Hopkins, işten çıkarılanlara özel çeşitli destekleri içeren paketler sağlayacaklarının bilgisini verdi.

TWİTCH 500’DEN FAZLA PERSONELİ İŞTEN ÇIKARIYOR

Amazon’un sahibi olduğu Twitch’in Üst Yöneticisi (CEO) Daniel Clancy de “iş gücümüzle ilgili zor bir güncelleme” başlıklı blog yazısı yayımladı. Twitch’in iş gücünün boyutunu azaltmak gibi zor bir karar aldıklarını belirten Clancy, şirkete gönderdiği e-postayı paylaştı. Clancy, Twitch’te çalışan sayısını 500’ün biraz üzerinde azaltmaya yönelik adım attıklarını kaydederek, organizasyonlarını işin mevcut ölçeğine ve gelecekte nasıl büyümeyi beklediklerine dair ihtiyatlı tahminlere göre boyutlandırdıklarını ifade etti.?Kaynak: AA / Teknoloji Amazon Teknoloji İş Dünyası Dünya Ekonomi Haberler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.